WAIT...

Rzęsy 1 do 1 - najczęstsze pytania

Długie, mocno podkreślone i ciemne rzęsy to rzecz, o której marzy wiele kobiet. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego rezultatu są rzęsy 1 do 1. W tym tekście znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania odnośnie metody przedłużania  rzęs 1:1.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to doczepienie pojedynczych sztucznych rzęs do naturalnych. Polega to na doklejeniu do naturalnej rzęsy dodatkowej sztucznej. W ten sposób rzęsy stają się nie tylko grubsze, ale także zdecydowanie dłuższe. Więcej o tym, jak wygląda zabieg, ile kosztuje zabieg u kosmetyczki oraz jakie są przeciwwskazania można przeczytać w artykule: Przedłużanie rzęs 1 do 1 na stronie noblelashes.pl

Jak w domu, to znaczy samej zrobić rzęsy 1 do 1?

Rzęsy metodą 1:1 można wykonać także wykonać samej w domu. Wymaga to nie lada precyzji, jednak jest możliwe. Na początku trzeba odpowiednio przygotować naturalne rzęsy, później powoli, rzęsa po rzęsie dokleja się rzęsy najpierw na jednym a później na drugim oku. Zanim przystąpi się do zabiegu najlepiej zapisać się na kurs, na którym profesjonalistki nauczą Cię wszystkiego co powinnaś wiedzieć o przedłużaniu rzęs metodą 1:1. Listę kursów w poszczególnych miastach znajdziesz tutaj.

Przedłużanie rzęs 1 do 1, czy warto? – wady i zalety

Zabieg przedłużania rzęs 1:1 jak każdy zabieg kosmetyczny ma swoje wady i zalety. Do zdecydowanych zalet należą: oszczędność czasu – rzęs nie trzeba dodatkowo malować i zakręcać zalotką, efekt długich i gęstych rzęs, podkreślenie oka oraz efekt utrzymujący się od 3 do 6 tygodni.

Do wad zabiegu należą: dość wysoki koszt zabiegu, mogą wystąpić alergie, sztuczna rzęsa wypada razem z rzęsą, do której jest doklejona, może to wyglądać niekorzystnie przed uzupełnieniem, nieprawidłowo wykonany zabieg może osłabić naturalne rzęsy.

Jakie rzęsy wybrać do metody 1:1?

Do metody 1:1 najlepiej wybierać rzęsy naturalne, na przykład z norki, które nie będą się różnić od naszych naturalnych. Są także elastyczne i błyszczące. Idealnie prezentują się na oku. Warto wybrać do tej metody paletki sztucznych rzęs, które mają w sobie rzęsy w różnych rozmiarach od 8 do 13 mm. W ten sposób można stworzyć naturalną kompozycję.

Do najpopularniejszych zestawów rzęs należą: Rzęsy Mini C 0,07 z oferty Noble Lashes. Paletka mini jest bardzo poręczna i łatwa w przechowywaniu. Dla jeszcze lepszego efektu warto także wybrać Rzęsy Mink Express C – te występują w rozmiarze od 6 do 14 mm.

Rzęsy 1 do 1 – gdzie kupić?

Największy wybór zestawów rzęs do przedłużania metodą 1:1 jest dostępny w sklepach internetowych. Tam też znajdziemy najniższe ceny tak jak w np. Noble Lashes, Secret Lashes czy Exclusive Lashes.

Ile kosztują rzęsy 1 do 1?

Ceny zestawów do przedłużania rzęs metodą 1:1 mieszczą się w przedziale od 14 do 60 zł. W zależności od tego z jakiego materiału są wykonane oraz ile jest rzęs w zestawie. Natomiast zabieg przedłużania rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym kosztuje od 200 do 250 zł. Mniej więcej tyle samo kosztować będzie uzupełnienie.

Jaki klej jest najlepszy dla rzęs 1:1?

Wybór kleju do rzęs nie jest łatwą sprawą. Wiele zależy od tego, czy rzęsy robimy samej sobie czy komuś. Tempo pracy w takim wypadku wyznacza rodzaj kleju, który powinniśmy zastosować. Im wolniej pracujemy na rzęsach tym wolniej wiążący klej powinniśmy wybrać. Wiele też zależy od temperatury i wilgotności miejsca, w którym wykonywany jest zabieg. Najpopularniejszym klejem wśród stylistek jest Klej do rzęs Noble 3g dostępny w sklepie Rzęsownia w Warszawie. Polecany zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kosmetyczek.

Ile utrzymują się rzęsy? Kiedy najlepiej uzupełnić?

W zależności od materiałów użytych do przedłużenia rzęs metodą 1:1 efekt może utrzymywać się od 3 do 6 tygodni (w wyjątkowych sytuacjach nawet do 10!). Dlatego należy dokładnie sprawdzać efekt, który wciąż mamy na oku. Zaleca się także uzupełnianie rzęs co 4 tygodnie.

Rzęsy 1 do 1 – czy można malować?

Sztuczne rzęsy, również te zakładane metodą 1:1 nie wymagają już tuszowania. Co więcej, tuszowanie sztucznych rzęs może być niebezpieczne, ponieważ praktycznie niemożliwe jest idealne doczyszczenie sztucznych rzęs z tuszu. Jeśli chcesz przed zabiegiem doklejenia rzęs możesz skorzystać z zabiegu liftingu i laminacji rzęs. W ten sposób twoje naturalne rzęsy staną się bardziej podkręcone i optycznie ciemniejsze.

Jak dbać o rzęsy po metodzie 1 do 1?

Dbając o rzęsy przedłużone metodą 1:1 przedłużamy ich żywotność i dobry wygląd. Po pierwsze nie można ich pocierać i dotykać. Może to powodować uszkodzenia mechaniczne i ich wypadanie. Nie wolno ich także nadmiernie moczyć i wystawiać na działanie pary (unikaj sauny), nie maluj ich tuszem, ani nie używaj zalotki. Należy też unikać kontaktu z tłuszczami (mogą rozpuszczać klej), dlatego trzeba zrezygnować z tłustych kremów aplikowanych wokół oczy i płynów do demakijażu zawierających tłuszcz lub oliwkę. Warto zatem wymienić swój płyn do demakijażu na Beztłuszczowy płyn do demakijażu oczu, który świetnie ochroni sztuczne rzęsy!

Jak zdjąć (usunąć) samemu rzęsy po przedłużeniu 1:1?

Na zdjęcie rzęs najlepiej udać się do kosmetyczki, dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg przeprowadzono fachowo i nie zostały żadne drobinki kleju. Można to także zrobić w domu z pomocą innej osoby, ponieważ podczas zabiegu oczy muszą pozostać zamknięte, a nieumiejętne zdjęcie sztucznych rzęs może skończyć się nadmiernym podrażnieniem oka. Najlepiej użyć do tego removera w płynie z wit. E, który skutecznie usuwa sztuczne rzęsy i odżywia naturalne.

Rzęsy 1 do 1 przed i po – zdjęcia!

kolaż zdjęć przed i po przedłużaniu rzęs met 1:1
Autor: Magdalena Dudek, źródło: Lash Studio by Magdalena Dudek – Instruktor Noble Lashes

You might also like

Newsletter *

Pozwól nam informować Cię o nowościach na naszej stronie!

Wprowadź adres email i potwierdź jego wysłanie klawiszem enter.

* pozostawiając nam adres email wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności

Napisz od nas ** wysyłając formularz wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności