WAIT...

Henna brwi — najczęstsze pytania

Henna do brwi jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Kiedyś decydowały się na nią głównie kobiety, które farbowały włosy, by wyrównać kolor jednych i drugich. Dziś zyskuje coraz więcej zwolenniczek, ponieważ w piękny sposób uwydatnia naturalne włoski.

Czym jest henna?

Henna jest to całkowicie naturalny barwnik uzyskiwany z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Sproszkowaną lawsonię miesza się z ciepłą wodą oraz zakwaszaczem (sokiem z cytryny). Tak przygotowaną masę pozostawia się na kilkanaście godzin, bez dostępu powietrza.

Na czym polega henna brwi?

Henna brwi to nic innego niż po prostu farbowanie włosków brwi za pomocą henny. Barwnik po nałożeniu jest absorbowany przez włoski brwi, również te zwane meszkiem, które są dużo bledsze od tych w pełni rozwiniętych. W ten sposób uzyskuje się efekt bardzo gęstych brwi. Henna barwi również delikatnie skórę, dzięki czemu umiejętnie nałożona wyznacza zarys brwi.

Jak wygląda zabieg henny brwi?

Przed nakładaniem henny na brwi należy je najpierw wyregulować. Odpowiednio ułożone brwi należy delikatnie odtłuścić. Następnie na włoski nakładamy hennę i zostawiamy na 5 – 10 minut w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Im ciemniejszy, tym dłużej powinna zostać na włoskach. Następnie delikatnie zmywamy wacikiem zanurzonym w ciepłej wodzie.

Jakie są opinie na temat zabiegu henny brwi?

Większość kobiet jest zadowolona zarówno z samego zabiegu, jak i osiąganych efektów, które — jak podkreślają — utrzymują się od trzech do sześciu tygodni. Dlatego poleca się ponawiać hennę co ok. 4 tygodnie.

Kosmetyczki często także podkreślają zalety henny, jako całkowicie naturalnej. Nie niszczy ona przez to włosków, lecz wręcz przeciwnie wzmacnia i odżywia włoski.

Jak dobrać kolor henny do brwi?

Na rynku pojawia się coraz więcej kolorów henny, a wraz z pojawieniem się henny pudrowej powstały też różne palety dla różnych kolorów włosów.

Wybierając się na zabieg henny najlepiej skonsultować się z kosmetyczką odnośnie oczekiwanego efektu. Ta dokładnie nam doradzi jaki kształt i kolor powinny mieć nasze brwi.

Ogólnie przyjmuje się, że henna czarna jest przeznaczona wyłącznie dla brunetek o włosach ciemnych i czarnych. Henny brązowe i ciemnobrązowe polecane są dla kobiet noszących włosy: kasztanowe lub rude i dla szatynek.

Natomiast henny w kolorze jasny brąz przeznaczone są dla jasnych szatynek i ciemnych blondynek. Szara i grafitowa henna natomiast polecana jest dla blondynek o jasnej karnacji, natomiast blond dla bardzo jasnych blond włosów i platynowych blondynek. Wszystko jednak zależy od oprawy i koloru oczu.

Jaka henna jest najlepsza? – rodzaj i marka

Jaka henna jest najlepsza? To już zależy od preferencji samej stosującej. Najpopularniejszą marką henny w żelu jest ReflectoCil.

Natomiast najbardziej cenioną marką henny pudrowej (w proszku) jest Brow Henna.

Występuje w 12 naturalnych kolorach i pozwala na idealne dobranie odcienia zarówno do koloru włosów, jak i karnacji. Ponadto kolory można ze sobą mieszać.

Henna brwi — ile się utrzymuje?

Henna na brwiach utrzymuje się od trzech do sześciu tygodni, w zależności od warunków. Związane jest to z cyklem rozwoju włosa.

W takim czasie część dorosłych włosów w brwiach zaczyna wypadać, a ich miejsce zajmują młode i dużo jaśniejsze włoski.

Jak zrobić hennę brwi w domu? – instrukcja krok po kroku

Hennę może bez problemu zrobić także sama. Będzie się jednak różnić od efektu, który osiągniesz po wizycie w salonie kosmetycznym.

W zależności od tego, czy wybrałaś hennę żelową, czy proszkową nakładanie jej lekko będzie się różnić. Na początek dokładnie zapoznaj się z instrukcją i zrób w niewidocznym miejscu próbę alergiczną.

Jeśli nie jesteś uczulona, możesz nałożyć hennę. Na umyte brwi nałóż rozrobioną zgodnie z instrukcją hennę i pozostaw na nie więcej niż 10 minut, w zależności od efektu, który chcesz osiągnąć. Następnie zmyj ją dokładnie za pomocą wacika i ciepłej wody.

Jakie są przeciwwskazania dla henny brwi?

Jak każdy zabieg kosmetyczny i henna ma swoje przeciwwskazania. Pierwszym z nich jest negatywna próba alergiczna. Do innych należą schorzenia skóry, otarcia i ranki, a także choroby zakaźne.

Nieudana henna brwi — co zrobić?

W momencie, kiedy po zmyciu henny okazuje się, że na twarzy zamiast ładnych, podkreślonych brwi pojawiają się dwie czarne plamy, nie trzeba się obawiać!

Są sposoby, dzięki którym można zniwelować skutki nieudanego zabiegu. Do najskuteczniejszych należą:

  • Szorowanie mydłem i wodą — najlepsze efekty daje tuż po zabiegu.
  • Płyn do demakijażu — nie zmyje całkowicie, ale rozjaśni o kilka tonów.
  • Płyn do usuwania henny — służy głównie do zmywania henny ze skóry, ale z rozjaśnianiem też daje sobie radę.

Ile kosztuje henna brwi? – cena u kosmetyczki

Cena za nałożenie henny na brwi w salonie kosmetycznym może zacząć się już od 10 złotych. Pełen zabieg, stylizacji oprawy oka z regulacją brwi, henną na brwi i rzęsy to koszt około 100 zł.

Gdzie kupić hennę brwi?

Hennę można kupić w każdej drogerii, jednak bywa, że znajdziemy tam zaledwie kilka kolorów. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w sklepie internetowym Noble Lashes lub Secret Lashes lub stacjonarnych w Warszawie – np. w Rzęsownia – Pan Rzęsa. Na zabieg warto także udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Nie jest to duży koszt, a w cenie zawiera się konsultacja ze specjalistką, która odpowiednio dobierze kształt i kolor brwi.

Henna brwi przed i po – zdjęcia!

młoda kobieta przed i po zabiegu henny brwi
Autor: Monika Kwieciak, źródło: Monika Kwieciak – Stylizacja rzęs, Szkolenia Noble Lashes
Kobieta po zabiegu henny pudrowej na brwiach
Autor: Judyta Kukawka, źródło: Judyta Kukawka – stylizacja rzęs, szkolenia Noble Lashes Bydgoszcz

You might also like

Newsletter *

Pozwól nam informować Cię o nowościach na naszej stronie!

Wprowadź adres email i potwierdź jego wysłanie klawiszem enter.

* pozostawiając nam adres email wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności

Napisz od nas ** wysyłając formularz wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności